Ekonomi

AAON, kayıp kazançlara rağmen art arda yedinci çeyrekte rekor satış bildirdi

AAON, Inc. (NASDAQ:AAON), kazanç açıklaması sırasında 2023’ün 3. çeyreği kar beklentilerinin kaçırıldığını bildirdi ve beklenen 0,55 $’a karşılık 0,00058 $’lık bir EPS bildirdi. Buna karşılık, şirket, yıllık bazda %11,9’luk organik hacim büyümesine ve seyreltilmiş hisse başına 0,58 $’lık EPS büyümesine %70,6 yol açan güçlü talep sayesinde art arda yedinci çeyrekte rekor satışlar kaydetti.

Bu talebi karşılamak için AAON’un operasyon ekibi üretim kapasitesini başarıyla artırarak teslimat sürelerini normal seviyelere indirdi. Pazar ortamı, pazarın karbondan arındırma ve güç verimliliğine odaklanmasıyla uyumlu olan AAON’un yüksek kaliteli özel ekipmanları için elverişli olmaya devam ediyor.

AAON’un veri merkezleri, yarı iletken üretimi, genel üretim ve eğitim dahil olmak üzere çeşitli pazarları, ekonomik belirsizliklere ve bazı nihai pazarlardaki yumuşamaya rağmen güçlü kalmayı sürdürüyor. Net satışlar, artan operasyonel verimlilik ve daha az tedarik zinciri kesintisi sayesinde %28,6 artışla 242,6 milyon dolardan 312 milyon dolara yükseldi.

Brüt kar, artan fiyatlandırma, iyileşen operasyonel verimlilik ve sabit maliyetlerin karşılanması sayesinde %77 artışla 65,6 milyon dolardan 116,1 milyon dolara yükseldi. Ancak satış, genel ve idari giderler, 7,5 milyon dolarlık tek seferlik uzlaşma fiyatı nedeniyle 2022 yılının 3. çeyreğindeki 28,9 milyon dolardan %78,2 artarak 51,5 milyon dolara yükseldi.

Şirketin, 30 Eylül 2023 itibarıyla toplam nakit ve nakit benzerleri 22,5 milyon dolar ve çeyrek sonu itibarıyla toplam borcu 78,4 milyon dolar olan güçlü bir bilançosu var. Yılın ilk dokuz ayında yatırım harcamaları bir önceki yıla göre %99,3 artışla 82,9 milyon dolar olarak gerçekleşti.

AAON, 2024 yılına baktığımızda bir yıl daha sağlam büyüme bekliyor. Elektronik katalogdaki tüm ekipmanlar, 2025 yılında yürürlüğe girecek soğutucu akışkan düzenlemelerine uygun olarak yeni soğutucu akışkanla birlikte sunuluyor. Şirket ayrıca satış ve pazarlama çalışmalarına yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu