Ekonomi

ABD hisse senetleri karışık, FTSE 100 İngiltere üçüncü çeyrek GSYİH verileri öncesinde sabit kaldı

Finansal piyasalar, 9 Kasım 2023 Perşembe günü karışık ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemleri ve istikrarlı bir görünüm yaşadı. FTSE100 Şahit oldu. Odak noktası, İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) Aralık ayı para politikasını etkilemesi beklenen İngiltere’nin 3. Çeyrek GSYH verileri oldu. Swati Dhingra, büyüme rakamlarının hayal kırıklığı yaratması durumunda faiz indirimi olasılığını değerlendiriyor.

İngiltere’nin üçüncü çeyrekteki ekonomik performansı, düşen tüketici harcamaları, zayıf Hizmetler PMI’ı, geciken konut talebi ve daralan istihdam gibi faktörler nedeniyle zayıfladı. Bu, ABD Hazine tahvili getirilerindeki düşüşe rağmen gerçekleşti. GBP/USDArt arda üç gün süren olumsuz kapanışın ardından 1,2300 civarında istikrara kavuştu.

Aynı gün piyasanın dikkati potansiyel USD etkileyicilerine de çevrildi. Bunlar arasında ABD Çalışma Bakanlığı’nın haftalık Birincil İşsizlik Başvuruları verileri ve Federal Reserve Lideri Jerome Powell’ın IMF panelindeki konuşmasındaki tonu yer alıyor. Powell’ın güvercin tonu USD’yi önemli ölçüde etkileyebilir, zayıflamasına neden olabilir ve GBP/USD’nin toparlanmasına yardımcı olabilir.

Bu gelişmelere ek olarak yıl sonu kripto para piyasası trendleri de yükseliş yönünde. Bu eğilim, piyasaların Fed’in beklenen mali kararlarını beklerken risk duyarlılığının arttığına işaret ediyor. VIXEndeksin dramatik düşüşüyle ​​güçlendi.

GBP/USD paritesi, 8 Kasım 2023 Çarşamba günü üst üste üçüncü negatif kapanışını yaptı. Parite, takviye olarak teyit edilmesi durumunda teknik alıcıları çekebilecek bir seviye olan 1,2300 civarına yerleşti. ABD Hazine tahvil getirilerindeki düşüşün ABD Doları üzerinde yarattığı aşağı yönlü baskıya rağmen piyasadaki temkinli tutum, GBP/USD paritesinin yeniden yükselişe geçmesini engelledi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu