Haber

AFAD’dan Kayseri muhtarlarına çağrı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’yi etkisi altına alan depremin ardından tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde afetin yaralarını sarmaya ve depremzedelerin yanında olmaya devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, mahalle muhtarlarına AFAD’ı depremzedeler konusunda uyardı. .

Kentte misyon sahibi mahalle muhtarlarına seslenen Lider Büyükkılıç, “Kayseri’de 700’ü aşkın mahalle muhtarından ricamız, iyi niyetinizden şüphemiz yok, çabalarınızı biliyor ve takdir ediyoruz. Mahallenizdeki kardeşlerimizle ilgili mutlaka AFAD merkezlerine başvurunuz” dedi.

Büyükkılıç, depremzedelere sunulan imkanlardan yararlanabilmeleri için AFAD’a kayıt olmaları gerektiğini hatırlatarak, “Merhamet güzel bir duygudur, iyi niyet güzel bir duygudur, devletimizin kurallarını göz ardı etmemeliyiz. Vatandaşımıza iyilik yapacağız derken bu daha sonra bizim ihmalimizden dolayı haklarının yok olmasına neden olabilir. Mahallenizdeki kardeşlerimizi AFAD aracılığıyla kaydettirin” dedi.

Kayseri genelindeki muhtarlara da yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür eden Önder Büyükkılıç, “Süreci inşallah yönetmek ve yurt dışından gelen misafirlerimize gerekli hizmetleri onurlu bir şekilde sağlamak için kamu kurumlarımızla gerekli çalışmaları yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu