Haber

Başkan Yardımcısı Yılmaz, Bingöl’de düzenlenen “Halk Buluşması” programında konuştu.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Ekonomimizi yatırımla, üretimle, ihracatla ve istihdamla devam ettireceğiz. Büyümeden taviz vermeden güçlenerek büyüyeceğiz. Türkiye’nin yaşadığı birçok zorluğu aştığımız gibi bugün de yaşadığımız sıkıntıların üstesinden geleceğiz” dedi. karşı karşıya, güçlü liderlik, birlik, beraberlik ve uyum içinde eşgüdümlü politikalarla karşı karşıyayız.” dedi.

Bingöl’deki temasları kapsamında belediye ve esnafı ziyaret eden Yılmaz, Yenişehir İlçesi Kültür Park’ta düzenlenen “Halk Buluşması” programına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Yılmaz, halkın seçimlerde bir kez daha ‘güven ve istikrar’ dediğini, istiklale ve istikbale sahip çıktıklarını ifade etti.

Bu seçimde sadece AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na ya da Recep Tayyip Erdoğan’a oy verenlerin değil, 85 milyon vatandaşın ve 81 ilin kazandığının altını çizen Yılmaz, demokratik olgunlukla oy kullanan, özgür iradesini seçime yansıtan tüm yurttaşların oy kullandığını kaydetti. sandıklar kazandı.

Yılmaz şöyle devam etti:

“Bize oy verenlere hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık, Türkiye’nin tamamına hizmet ettik. Aynı anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Özellikle bu noktada 1. tip seçimlerin ardından bazı açıklamalar yapanlar oldu. Hepimizi üzen depremzedelerimizi de milletin vicdanına havale ediyoruz.Hoş bir mahkeme milletin vicdanıdır.Mükafatını orada mutlaka göreceklerdir.Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın verdiği sandıklarda. Bu edep sınırlarını aşan bir üsluba en hoş demokratik tepki.”

Türkiye için yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini belirten Yılmaz, eksikleri bir bir tamamlayarak çeyrek asra damgasını vuran projeleri birer birer hayata geçirdiklerini söyledi.

Yılmaz, “Yola çıkarken etnik, dinsel, bölgesel milliyetçilik yapmayacağız dedik. Batıda ne varsa doğuda o olur dedik. Bugün geldiğimiz noktada. , bu sözlerin arkasındayız ve epey bir boşluk aldık”Ulaştırmadan sanayiye, tarımdan sağlığa, eğitimden turizme her alanda ne kadar yatırımımız var. Hatta birçoğunu anlatırken unutuyoruz.” dedi.

TOKİ ile 7 bin 702 konutu Bingöl’e kazandırdık”

Bingöl’de son 21 yılda verilen hizmetlere değinen Yılmaz, sadece bu şehre yapılan yatırım tutarının 50 milyar lirayı bulduğunu ifade etti.

Yılmaz, bu hizmetlere ilişkin şunları kaydetti:

“TOKİ ile 7 bin 702 konutu Bingöl’e kazandırdık. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesini de başlattık. Bingöl’de 2 yılda 1000 hane.Birinci sınıf modern tesislere ve fizik kurallarına sahip hale getirdik.Son 21 yılda sağlığa 1.5 milyar liralık yatırım yaptık.Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Bingöl Karlıova Hastanesi, Solhan Devlet Hastanesi , Genç Devlet Hastanesi, 250 yataklı Bingöl Merkez Devlet Hastanesi, Kiğı ve Adaklı devlet hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, irili ufaklı birçok sağlık tesisi bu dönemde yapılmıştır.

Şimdi 500 yataklı bir devlet hastanemiz var. Çok şükür ihalesi bitti ve çalışmalara başlandı. Eski devlet hastanemizle birleştiğimizde 700-800 yataklı çok büyük bir sağlık kampüsüne sahip olacağız. Şehir hastanesi niteliğinde bir hastanemiz olacak ve inşallah yurt dışına sevk sayısını azaltacağız. Son 21 yılda 10,5 milyar lira yatırım yaptık ve tarım alanında hizmet verdik. Büyükbaş ve küçükbaş besicilik ve bal üretimimiz ve markalarımız arttı. Bingöl’e 6 baraj, 6 HES tesisi ve 11 sulama tesisi kazandırdık. Üretimden hasada, işlemeden satışa kadar her aşamada üreticilerimizin yanında olduk.”

Eğitimde okulsuz, öğretmensiz yerleşim yeri olmadığını belirten Yılmaz, öğretmen istihdamının en çok AK Parti hükümetleri döneminde gerçekleştiğini söyledi.

100 bin yeni öğretmenin göreve başladığını ve 1 milyonu aşkın öğretmen kadrosuyla çok daha kaliteli hizmet veren bir ülke olduğunu kaydeden Yılmaz, Bingöl’de okul ve derslik sayısının önemli ölçüde arttığını söyledi.

“Barış en büyük teşvik, en güçlü destektir”

Yılmaz, bölgede artık barış ve güvenin hakim olduğuna değindi.

“Huzur ve güvenin olmadığı yerde kamu yatırımı da özel yatırım da olmaz. Yatırımcılar, nitelikli insanlar başka bölgelere gitsin. Barış en büyük teşviktir, en güçlü destektir.” Yılmaz, bölgede terör olaylarının son bulması ve bölgede tesis edilen barış ve güvenin en büyük teminat olduğunu söyledi.

Emeği geçen ve hayatını ortaya koyan herkese şükranlarını sunan Yılmaz, şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere ise sağlıklı ömürler diledi.

Bu süreçte çok önemli demokratik adımların atıldığına dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti:

“Vesayetçi yapıları ortadan kaldırdık. Halkın başörtüsüyle uğraşan zihniyeti gündemimizden çıkardık. Bugün bütün başörtülü, başörtülü kardeşlerimiz her yerde rahatlıkla görev üstlenebiliyor. Kürtçe ve Zazaca halkın anadili, bizde de var. Bu konulardaki tabuları kaldırdık.Şu anda herkes kendi kimliğini rahat bir şekilde konuşuyor, “Biz tüm kimliklere saygılıyız. Ama kimlik siyasetine de karşıyız. Kimse halkımızın kimliği üzerinden başka projeleri hayata geçirmeye kalkışmasın. Hiç kimse insanımızın kimliğini istismar etmeye veya kimliği üzerinden başka projeler yapmaya kalkışmasın. Bu milletin birlik ve beraberliğini ebediyen muhafaza etmesini temenni ediyorum.”

“Erdemir Servi bölgemizde çok önemli bir demir cevheri keşfetti”

Yılmaz, şu anda Bingöl için en büyük fırsatlardan birinin demir cevheri yatırımı olacağını belirtti.

“Bildiğiniz gibi Erdemir Türkiye’nin bir markası, en büyük şirketlerinden biri. Servi bölgemizde çok ciddi bir demir cevheri buldu, bunun için proje çalışmaları devam ediyor. 800 milyon dolara varan yatırım planlıyorlar. ilk etapta bu projenin kısa vadede başlamasını temenni ediyorum sadece Bingöl’e değil Türkiye’ye katma değer katacak Bu proje tek başına yılda 600 milyon dolar cari açığı azaltacak Halkımızın büyük bir kısmı AŞ ve iş imkanı sağlanacak.Erdemir’in projesinin Bingöl’e hayırlı olmasını diliyorum.” söz konusu.

Yeni dönemde en büyük önceliklerden birinin deprem bölgesindeki yaraları sarmak olduğunu anlatan Yılmaz, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese düşen her şeyin sonuna kadar yerine getirileceğini söyledi.

İki fay hattının kesiştiği Bingöl’de mutlaka önlem alınması gerektiğine işaret eden Yılmaz, “Afet sonrası afetin sonuçlarını yönetmek elbette önemli, kriz yönetmek önemli ama ihtiyacımız olan bu. Yapmamız gereken afet risklerini ortadan kaldırmak ve afet öncesi riskleri yönetmek” diyen Demir, “Son 20 yılda bina stokumuzun yüzde 75’ini yeniledik. Türkiye’de bu konuda önde gelen illerden biriyiz. Kamu binalarımızı çok çok istisnai durumlar dışında neredeyse hiç yenilemedik.” değerlendirmesini yaptı.

TOKİ’nin deprem sürecinde çok iyi bir sınav verdiğini, deprem bölgesindeki 130 bini aşkın TOKİ evinden bir tanesinin dahi yıkılmadığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Ekonomimizi yatırımla, üretimle, ihracatla, istihdamla devam ettireceğiz. Büyümeden taviz vermeden güçlenerek büyüyeceğiz. Türkiye’nin karşılaştığı birçok zorluğun üstesinden geldiğimiz gibi bugün de yaşadığımız zorlukları güçlü liderlik, birlik ve beraberlikle aşacağız.” dayanışma ve eşgüdümlü politikalar uyum içinde. Her şeyi planlı ve uyumlu bir şekilde yapacağız. Programlı olarak yapacağız.”

Cevdet Yılmaz, kendilerinden önce kabinede görev yapan herkese teşekkür ederek, bunun bir bayrak yarışı olduğunu, değerli olanın millete hizmet etmek ve görev süresi içinde güzel eserler ve hizmetler bırakmak olduğunu, yollarına devam edeceklerini sözlerine ekledi. iş ve hizmetlerle yol bundan böyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu