Haber

Biden ile Netanyahu arasındaki ateşkes toplantısı: ‘Taktiksel bir duraklama olasılığı tartışılıyor’

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Biden ve NetanyahuHamas tarafından gözaltına alınanların arasında çok sayıda çocuk ve bazı Amerikan vatandaşları da var. rehineleriniz serbestSerbest bırakılması için devam eden çalışmalara ilişkin telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

Açıklamada, “İki lider geçen hafta insani yardımdaki artışı memnuniyetle karşıladı ve Gazze’ye giden kamyonların kontrol edilmesi ve hazırlık kapasitesinin arttırılması da dahil olmak üzere gelecek hafta teslimatların önemli ölçüde artırılması ihtiyacı konusunda görüş alışverişinde bulundu.”.” dahil edildi.

Görüşmede Biden, ‘İsrail ve İsrail vatandaşları Hamas’tan ve diğer tüm tehditlerden güvendedir. korumaya kararlı destek‘ Filistinli sivilleri korurken ve askeri operasyonlar sırasında da tekrarladı’ sivillere verilen zararı azaltma yükümlülüğüvurguladığı dikkat çekti.

Açıklamanın devamında; “İki lider, yardımın ihtiyaç sahibi sivillere ulaşmasını sağlamak ve potansiyel rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak için sivillere devam eden çatışma bölgelerinden güvenli bir şekilde ayrılma fırsatı sağlama konusunda mutabakata vardı.” taktiksel duraklamaolasılığını tartıştık.”yazılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu