Haber

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 14 yaşındaki erkek çocuk darp edildi! Gözaltına alınan polis sayısı 5’e yükseldi

Diyarbakır’da Lice Cumhuriyet Başsavcılığı, 21 Mart’ta 14 yaşındaki YD’yi dövdüğü iddiasıyla gözaltına alınan 5 polisten 2’si ile 1 polisin serbest bırakılmasına itiraz etti.

2 POLİS DAHA TUTUKLANDI

Savcılığın itirazı üzerine Lice Asliye Ceza Mahkemesi, serbest bırakılan iki polisin tutuklanmasına karar verdi.

5 POLİS TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen 5 polisten 3’ü nöbetçi hakim tarafından “hürriyetten yoksun bırakma” ve “nitelikli kasten yaralama” suçlarından tutuklandı, 2’si serbest bırakıldı . Diyarbakır Valiliği de olaya karışan 5 polisin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

VALİDEN AÇIKLAMA

Valilik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bazı yayın organlarında yer alan Lice ilçemizde Nevruz etkinlikleri sırasında 5 personelimizin 14 yaşındaki bir çocuğun ölümüne neden olduğu iddiaları çarpıtma ve gerçek dışıdır. Geriye kalan çocuk ise kent merkezindeki bir hastaneye başvurarak tedavisinin ardından bir gün taburcu edildi.

“OLAY TÜM TARAFLARLA ARAŞTIRILMAKTADIR”

Olayla ilgili olarak Lice Cumhuriyet Savcılığı tarafından aynı gün soruşturma başlatıldı. 25 Mart 2023’te Lice İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bir komiser ve dört polis memuru gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi. Ayrıca söz konusu 5 personel görevden uzaklaştırıldı ve haklarında idari soruşturma başlatıldı. Olay tüm yönleriyle araştırılıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu