Haber

FETÖ’cü firariler Almanya’da toplandı!

  • Haber7 – ÖZEL

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Türkiye’den firar eden sözde gazeteciler, yurtdışında bir araya gelerek bir dernek kurdular. Bu derneğe bağlı bir haber sitesi açarak Türkiye aleyhinde haberler yapıp, ülkemizi yurtdışında kötü göstermeyi amaçlıyorlar. 

Yaptıkları haberler ile ülkemize ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı sürekli iftira ve karalama kampanyası gerçekleştiren FETÖ’cüler, derneklerine yardım adı altında binlerce Euro bağış topluyorlar. Haber sitesinin başında ise FETÖ’nün kapatılan Taraf ve Bugün gazetelerinde çalışan Mustafa Kılıç bulunuyor.

ALMANYA’DA BİR ARAYA GELDİLER!

Hain darbe girişimi başarısız olduktan sonra farklı farklı ülkelere firar eden sözde gazeteciler Almanya’nın Frankfurt şehrinde bir araya geldi.

2 Mart tarihinde “Medya tanıtım ve dayanışma buluşması” adı altında Almanya’da bir araya gelen FETÖ’cüler, 140 bin Euro bağış topladılar.

Almanya’da gerçekleştirilen bu davete firari FETÖ’cü isimlerden Kerim Balcı, Cevheri Güven, Erkam Tufan Avtav, Abdullah Abdulkadiroğlu, Nurullah Albayrak ve Bedrettin Uğur bizzat Frankfurt’a gelirken, 

Abdülhamit Bilici, Adem Yavuz Arslan ve Metin Yıkar Amerika’dan,

Tarık Toros, Mehmet Özdemir ve Necdet Çelik İngiltere’den,Bülent Korucu, Levent Kenez ve Bülent Ceyhan Stockholm’den,Kemal Gülen ise Kanada’dan geceye bağlandı.

Açmış oldukları ve merkezi Almanya’nın Frankfurt şehrinde olan bu dernek ile, kendi sempatizanlarından bağış toplayan FETÖ’cüler “Birlikte daha güçlüyüz! Her el bir umut, her destek bir gelecek” sloganı ile kampanyalarını yürütüyorlar. 

4642 KİŞİ DESTEK VERDİ!

Almanya’nın Frankfurt şehrinde bir araya gelen FETÖ’cü isimler, düzenledikleri sözde medya buluşmasında, 4642 kişiden bir seferliğe mahsus 138 bin Euro toplarken, her ay düzenli bir şekilde 28 bin Euro toplayacaklarına dair taahhüt aldılar.

Bağış topladıkları derneğin internet sitesinde, “Kişisel destek paketi, aile destek paketi, güçlü destek, altın destek, platin destek ve esnek destek grupları olarak ayrılan paketlerin alt limitini 357 TL olarak belirledikleri öğrenilirken, platin destek adını verdikleri paketin ise 32 Bin TL olarak gözüktüğü öğrenildi. Daha fazla bağış yapmak isteyen destekçilerine ise esnek destek paketi grubuna yönlendirdikleri öğrenildi.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu