Haber

İtalyan öğrenci İstiklal Caddesi’ndeki patlama anını anlattı

İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin yaralandığı patlamaya tanıklık eden İtalyan öğrenci, İngiltere merkezli The Mirror gazetesine yaşadıklarını anlattı. Saldırıdan kurtulan 30 yaşındaki Massimo D’Angelo, patlama sırasında sınıf arkadaşları ve meslektaşlarıyla İstiklal Caddesi’nde yürüdüğünü söyledi. Müzeye gittiklerini, daha sonra ise Galata’ya gitmek üzere yola çıktılarını anlatan D’Angelo, yürüdükleri sırada iki patlama sesi duyduklarını ve seslerin aniden kesildiğini dile getirdi.

‘HERKESİN NE OLDUĞUNU ANLAMASI İÇİN BİRKAÇ SANİYE GEREKTİ’

D’Angelo, şu sözleri kullandı: “Sanıyorum ki, herkesin ne olduğunu anlaması için birkaç saniye gerekti. Bunun toplu silahlı saldırı olduğunu düşündüm. Fakat barut olduğunu düşündüğüm bir koku alıyordum. Bir şeyler yanıyor gibiydi, gerçekten çok tuhaftı, kokuyu hatırlıyorum. Sonra, binlerce olmasa da yüzlerce insanın koşuşturup bağırdığını gördüm. Gerisi bulanık, bundan sonra hiçbir şey hatırlamıyorum. Denize doğru koşuyordum çünkü bunun daha güvenli olacağını düşündüm.”

‘MASALARIN ALTINA SAKLANMAYA ÇALIŞAN İNSANLAR VARDI’

‘Hayatında hiç bu kadar hızlı koşmadığını’ söyleyen İtalyan öğrenci, şöyle devam etti: “Masaların altına saklanmaya çalışan insanları gördüm, bu beni çok korkuttu. Öbür bomba varsa nereye gidelim diye düşünüyordum. Ne yapmalıyız? Nitekim bilmiyordum. Şanslıyım ki bu birinciydi ve umarım son sefer olur.”

D’Angelo, patlamanın akabinde ambulans, polis araçlarından gelen sirenler ile helikopter sesleri duyduğunu lisana getirdi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu