Haber

İzmit ve Gebze’de Çocuklara Yönelik Yarıyıl Tatili Etkinlikleri

Yarıyıl tatilinde düzenlenecek etkinliklerle İzmit ve Gebze’deki çocuklar eğlenceli ve eğitici bir tatil geçirecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 22 Ocak – 2 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek yarıyıl tatilinin ilk bölümünde çocuklara yönelik sanat ve eğlence atölyeleri düzenleyecek. Sanat ve eğlence atölyeleri, 26-28 Ocak tarihleri ​​arasında İzmit’te Kocaeli Kongre Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek, ve Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi 22-28 Ocak tarihleri ​​arasında Gebze’de. 11.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere 6-13 yaş arası ilkokul öğrencileri katılacak. Sahne gösterileri saat 18.00’den sonra başlayacak.

Kocaeli Kongre Merkezi fuayesinde ve Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikler için başvuru şartı aranmamaktadır. Tüm öğrenciler başvuru yapmadan bu etkinliklerden yararlanabilecek.

Geçtiğimiz yıl yarıyıl tatilinde büyük ilgi gören etkinlikler; Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Müzeler Şube Müdürlüğü, Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü, Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Şube Müdürlüğü, Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek. .

Sanat ve eğlence atölyeleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tatilin neşe kaynağı olacak. Kocaeli Kongre Merkezi fuaye alanında sanal gerçeklik atölyesi, origami atölyesi, maket at üretimi, makrome yapımı, takı tasarım atölyesi, tohum ekim atölyesi, ebru atölyesi, bilgi evleri-hama boncuk atölyesi, bilgi evleri-3D kalem tasarım atölyesi, KBB gençlik merkezi-akıl oyunları atölyesi, Antikkapı kruvasan atölyesi, lego robotik atölyesi, dijital ceza atölyesi, refleks atölyesi, fotoğraf çekim atölyesi, pedallı araba yarışı, çömlek yapımı atölyesi yer alacak.

Yarıyıl tatili etkinliklerine katılan öğrenciler çocuk sineması Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa’yı izleyecek. Geçtiğimiz yılın en çok izlenen filmi Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa, 26 Ocak Cuma günü saat 18.00’de Kocaeli Kongre Merkezi’nde gösterilecek.

Sahne etkinliklerinden biri de Anadolu Ateşi Kıvılcım Dans Grubu olacak. Sevilen topluluk, 27 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’de Kocaeli Kongre Merkezi’nde miniklere muhteşem bir gösteri sunacak.

Son olarak dönem etkinlikleri kapsamında Kral Şakir Kapadokya Macera Müzikali 28 Ocak Pazar günü saat 18.00’de sahne alacak. Ayrıca Kongre Merkezi dış alanında 3 gün süreyle buz pateni pisti kurulacaktır. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu