Ekonomi

JPMorgan Nerdy hisseleri için 5$ fiyat hedefi belirledi, Overweight olarak derecelendirdi

Pazartesi günü JPMorgan, bir eğitim teknolojisi şirketi olan Nerdy’nin (NYSE: NRDY) hisselerini Overweight notu ile kapsam altına aldı ve 5,00 $ fiyat hedefi belirledi. Firma, Nerdy’nin ürününü ölçeklendirmeye, freemium modelini büyütmeye ve kârlı büyüme sağlamaya odaklanmasının 2024 yılında şirket için temel öncelikler olduğunu vurguladı.

Öğrenim Üyeliğine geçiş tamamlandı ve Nerdy şimdi Tüketici ve Kurumsal işletmelerinde bir freemium teklifi sunarak erişimini genişletiyor. Bu strateji, marka bilinirliğini artırmayı ve bir dönüşüm hunisi görevi görmeyi amaçlıyor.

Freemium modeline ilk tepkiler hem Tüketici hem de Varsity Tutors segmentlerinde olumlu oldu ve yılın ilerleyen dönemlerinde okula dönüş dönemi öncesinde modelin test edilmesine devam edilmesi bekleniyor.

Nerdy, freemium modelinin finansal faydalarını henüz projeksiyonlarına dahil etmedi, bu da zaman içinde tahminlere potansiyel bir artış sağlayabilir. ESSER III’ün 30 Eylül’deki son tahsis tarihi ve 2024 ve sonrasında talebi artırması beklenen özel ders odaklı mevzuat ile şirketin kurumsal uygulamasının sağlıklı olduğu bildiriliyor.

JPMorgan analisti ayrıca, Varsity Tutors’taki artan ölçeğin Nerdy’nin doğrudan tüketiciye yönelik teklifleri hakkında daha fazla farkındalık yaratarak aktif üye sayısını ve tüketici geliri artışını potansiyel olarak artıracağını belirtti. Firma, Nerdy’nin yaşam boyu değeri, katılımı, elde tutmayı ve maliyet verimliliğini artırması beklenen GenAI/LLM stratejisine ilişkin iyimserliğini dile getirdi.

JPMorgan, Nerdy’nin 2024 yılında gelir artışında hızlanma, yıldan yıla 590 baz puanlık düzeltilmiş FAVÖK marjı artışı ve serbest nakit akışı yaratacağını öngörüyor. Aralık 2024 için 5 dolarlık fiyat hedefi, Nerdy’nin 2025 için öngörülen 206 milyon dolarlık brüt kârının yaklaşık 4 katına dayanıyor ve bu da firmanın 2026 için öngörülen 30 milyon dolarlık düzeltilmiş FAVÖK’ünün yaklaşık 25 katına denk geliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu