Haber

Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasında gizli mutabakat zaptı imzalanmasına Akşener’den tepki

Oy Savaş sonrası devam eden tartışmaların merkezinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi’nin Ümit Özdağ arasında imzaladığı gizli protokol var. Gündemi sıcak tutarken GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den dikkat çeken çıkış oldu. Mutabakat zaptı imzalamayı doğru bulmadığını ifade eden Akşener, “Hangi bakanlık hangi partide olacak, bakanlıkları konuşmadan feshetmek doğru değil” dedi.

ÖZDAĞ’IN SÖZLERİ fitili ateşledi

KILIÇDAROĞLU ONAYLANDI: ONURUMUZ.

Tartışmalar sürerken Kılıçdaroğlu, “Benim o protokolden bahsetmem doğru değil. İki kişi arasında yapılan ve iki kişinin şerefine sunulan bir protokol. Bu konudaki konuşmam en azından ahlaki açıdan doğru değil. Protokol evet, ikimiz arasında imzalandı. Bu protokol halka açık değil. Dolayısıyla ikimizin de şerefine teslim edilmiş bir protokol. Nokta” ifadelerini kullandı.

AKŞENER SESSİZLİĞİ BOZDU

Bu açıklamaların ardından dikkatlerin çevrildiği ÂLÂ Partisi lideri Meral Akşener’den dikkat çeken çıkış yaşandı. Gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan Akşener, “Kılıçdaroğlu’nun açık ya da örtülü anlaşma yapma yetkisi vardı. Bu yetkiyi kullanır ya da kullanmaz. Kemal Beyefendi partisine düşecek bakanlıklarla ilgili kararını istediği gibi veriyor. Bu sadece iki genel başkanı ilgilendiriyor. Ancak bakanlıkları aramızda bölmedik. Çünkü artık bakanlıklar konuşulmadan bakanlıklar, tartışılmadan bakanlıklar isim verilmesi yanlış olmadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu