Haber

Naim Süleymanoğlu’nun Ölümünün Altıncı Yıldönümünde Anma Etkinlikleri

Halterde birçok başarıya imza atarak vefat eden sporcu Naim Süleymanoğlu, ölümünün altıncı yılında Kestel Belediyesi ve Bulgaristan’ın yerel derneklerinin ortak düzenlediği etkinliklerle anıldı.

Şampiyon halterci Naim Süleymanoğlu, ölümünün 6’ncı yılında Kestel Belediyesi ve Bulgaristan’daki yerel derneklerin ortak düzenlediği etkinliklerle anıldı. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Naim Süleymanoğlu’nun fotoğrafının yer aldığı sergi açıldı. Program daha sonra Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu’nun röportajıyla devam etti ve Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan belgesel gösterimi yapıldı. AK Parti Bursa Milletvekilleri Muhammet Müfit Aydın, Emine Yavuz Göçgeç, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Bulgaristan Doluvo Belediye Başkanı Nevhis Mustafa, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Mehmet Çoruh, AK Parti Kestel İlçe Başkan Yardımcısı Aziz OK, Halter Federasyonu Lideri Talat Ünlü. Naim Süleymanoğlu’nu Türkiye’ye kaçıran kişi olarak bilinen Rasim Arda, BRTK Lideri Sabri Memnun, Mestanlı Dernek Lideri Mestaniye Efe, Tunaboyu ve Deliormanlılar Dernek Lideri Süleyman Ulusoy, Koşukavaklılar Dernek Lideri Yılmaz Memnun ve vatandaşlar katıldı. Ayrıca Ulu Cami başta olmak üzere 8 farklı camide Naim Süleymanoğlu anısına mevlid okundu ve lokma dağıtıldı.

Anma programında konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, “Tarihin en değerli sporcusu ve haltercisi olan, 46 kez dünya rekoru kırarak şampiyonluklar kazanan yeri doldurulamaz bir yıldızı 6 yıl önce kaybettik. Naim Süleymanoğlu’nun sportif kişiliğinin yanı sıra Kendisi aynı zamanda bir Bulgar Türküydü ve dünyaca ünlü bir yıldızdı.” Attığı adımlarla, gösterdiği cesaret ve isyanla Türklüğe çok önemli katkılarda bulundu. Bunlardan bahsetmemek onun anısına haksızlık olur. Her ülke, her devlet kendi kahramanlarını yetiştirir. Naim gibi bir şampiyona ve lidere sahip olmaktan her zaman gurur duyduk. Naim kırılmaz bir insandır. kırılmaz rekorları, çabaları, zor şartlar altında Türkiye’ye sığınması ve o günlerde Bulgaristan’da yaşanan zulmü dünyaya duyurması her türlü başarının üstündedir. Hayatı kısa olmasına rağmen Türk sporcularına ve yöneticilerine örnek oldu. Naim Süleymanoğlu ve ahirete intikal eden Süleymanoğlu ailesinin tamamı. Üyelerini saygı ve dualarla anıyoruz. Dünya sporu bir daha Naim gibi bir sporcu yetiştiremeyecek. Türk milleti olarak Naim’in başarılarıyla her zaman gurur duyacağız. Mekanı cennet olsun, ruhu şad olsun. “Asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu