Haber

Son dakika haber: İstanbul’da beklenen yağış başladı! Birbiri ardına uyarılar: Kulağa çok sert geliyor…

Son dakika… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey, orta ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi ve doğusu, Kuzey ve Kıyı Ege, kuzeybatısı İç Anadolu, Karadeniz, Tekirdağ, Kırşehir’in Yozgat ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Kuzey Ege kıyıları, Karadeniz kıyıları (Sinop hariç) ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ve Manisa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK

Marmara ve Karadeniz’de belirgin şekilde azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı iddia ediliyor.

ŞİDDETLİ YAĞMUR UYARISI

Yağışların Kuzey Ege kıyıları, Sinop hariç Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden dikkatli olunması ve olası aksiliklere karşı önlem alınması gerekiyor. .

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden dikkatli olunması ve olası aksiliklere karşı önlem alınması gerekiyor.

Genel olarak kuzey yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, orta menzilli, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında, kuzey ve kuzeybatı kesimlerde kuvvetli esmesi bekleniyor. güçlü (40-60 km/saat) darbe.

SICAKLIKLAR 4-5 DERECE DÜŞECEK

Yağışlarla birlikte sıcaklıkların 4-5 derece düşeceğini belirten CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bugün İstanbul’da sıcaklığın 19 derece olacağını, cumartesi öğleden sonra ve pazar günü batıya yağışın geleceğini belirtti.

Şen, İstanbul’da bu sabah şiddetli yağışın okul ve iş trafiğini etkileyeceğini söyledi.

İSTANBUL TRAFİĞİNDE SON DURUM

Öte yandan İstanbul’un da aralarında bulunduğu birçok ilde beklenen şiddetli yağışlar başladı. 07.15 itibarıyla İstanbul trafiğinde son durum bu. Saat 07.15’te yüzde 54 olan oran, 5 dakika sonra bile yüzde 60’a çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu