Ekonomi

TDP Genel Başkanı Sarıgül basın toplantısında konuştu

28’inci Milletvekili Genel Seçimi’nde CHP listelerinden Erzincan 1. sıra milletvekili adayı Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları için Erzincan’a gideceğini belirterek, “Erzincan’da sevginin kazanacağına inanıyorum, Erzincan kazanacak, Türkiye kazanacak.” söz konusu.

Sarıgül, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nin barış ve kardeşliğin galip gelmesini dilediğini söyledi.

Kuruldukları günden bu yana koltuk için saf, saf ve ağız değiştirmediklerini belirten Sarıgül, “Türkiye’nin demokratik parlamenter sisteme dönmesi gerekiyor. Parlamenter sisteme geçiş için en uygun aday Sayın Kılıçdaroğlu’dur. uzlaşmacı kişiliği, demokrat tavrı ve devlet tecrübesiyle Kılıçdaroğlu bu nedenle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de seçildi, destekleyeceğimizi beyan ettik.

“Erzincan kazanacak, Türkiye kazanacak”

Mustafa Sarıgül, Erzincan’dan milletvekili adayı olduğunu ve bu nedenle bu süreçte son basın toplantısını Ankara’da düzenlediğini belirterek, şunları söyledi:

“Bugün cet topraklarına, Erzincan’ıma prestijle gidiyorum. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın tüm hemşerilerimi kucaklayacağım. İnanıyorum ki Erzincan’da aşk kazanacak, Erzincan kazanacak, Türkiye kazanacak. Erzincan’daki tüm siyasi partilere sesleniyorum.

Bugün Türkiye’mizi varlığa, rahmete ve barışa kavuşturmak için bu kürsüden ayrılıyorum. İnşallah 4 hafta sonra tüm Erzincanlı hemşehrilerimizin desteğiyle o sandıktan çıkıp hayırlı olursa sizleri mecliste temsil edeceğim inşallah Allah nasip etsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu