Haber

Trabzon Asliye Adliye Mahkemesi 2024 Yılı Tercüman Uzman Alımı Alımı

Trabzon Birinci Derece Adliye Mahkemesi Adalet Kurulu, 2024 yılı için tercüman ve bilirkişi alımı yapacağını duyurdu.

Edinilen bilgiye göre, soruşturma veya kovuşturma aşamasında Türkçe konuşamayan veya niyetini ifade edecek kadar özürlü olan mağdur, tanık, şüpheli veya sanığın ya da sanığın bunu beyan ettiğini beyan ettiği herhangi bir kişinin beyanı İddianameyi okuyup, kovuşturma aşamasında esasa göre mütalaasını vererek kendisini daha iyi ifade edebiliyor. Trabzon Birinci Derece Adliye Mahkemesi Adalet Kurulu Başkanlığı’nca dilde yapılacak sözlü savunmanın Türkçeye çevrilmesi amacıyla hazırlanacak 2024 yılı tercüman bilirkişi listesine başvuruların başladığı öğrenildi.

“https://trabzon.adalet.gov.tr/2024-yili-tercuman-bilirkisi-ilani” adresinde yayımlanan çevirmen uzman duyurusuna göre, çevirmen uzmanı olarak kayıt yaptırmak isteyenlerin başvurularını dönem sonuna kadar yapmaları gerekiyor. 31 Ekim 2023 Salı günü çalışma saatleri.

Çevirmen ve bilirkişi olarak çalışmak isteyenlerin, trabzon.adalet.gov.tr ​​internet sitesinde yayınlanan uzmanlık duyuru metni ekinde yer alan başvuru dilekçesi örneğini, dil beyanını ve istenen diğer belgeleri Trabzon Asliye Ceza Mahkemesi’ne bizzat teslim etmeleri gerekmektedir. Adalet Bakanlığı Trabzon’un Yomra ilçesindeki Trabzon Adalet Sarayı yerleşkesinde. Komite Başkanlığı’na başvurmaları gerektiği belirtildi. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu