Ekonomi

Turkcell Global Bilgi Çalışanlarını Eğitim ve Gelişim Programlarıyla Destekliyor

Turkcell Global Bilgi, çalışanlarının yanı sıra iş ortaklarını da eğitim, gelişim ve mesleki programlarla desteklemeye devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 5.500 eğitim ve gelişim programı düzenleyen Turkcell Global Bilgi, 16 bin çalışanının mesleki bilgi ve donanımlarının gelişmesine katkı sağladı.

Açıklamada konuyla ilgili görüşlerine yer verilen Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar, şirketin önceliklerinden birinin çalışan deneyimi olduğunu belirterek, “Bu nedenle şirketlerle dijital dönüşüm ortaklıkları kurarken, dostlarımıza da teknolojik yenilikleri deneyimlemeleri ve yaşatmaları için kendilerini geliştirmeleri adına itibari değer sağlıyoruz.” “Hem yüz yüze hem de dijital eğitimler düzenliyoruz.” sözlerini kullandı.

Bu sayede çalışanlarının istedikleri yerden, istedikleri hızda kendilerini geliştirme olanağına sahip olduklarını kaydeden Çavdar, şu açıklamalarda bulundu:

“Programlarımız arasında etkinlikler, oyunlaştırma, e-öğrenme, dijital kütüphane, uygulama atölyesi, mesleki toplantı gibi çeşitli gelişim araçları yer almaktadır. Arkadaşlarımıza mesleki ve kişisel gelişimlerine bağlı olarak üniversitelerle iş birliği yaparak farklı sertifika programları düzenliyoruz. Sloganımızla “Burada bir meslek var”, çalışanların sadece kendi alanlarında değil, çok taraflı olarak güçlenmesini de sağlıyoruz. “Onların uzman olabilecek yetkinlikleri de kazanmalarını sağlıyoruz. Yaşam boyu öğrenmeyi destekleyerek nitelikli insan kaynağı yetiştiriyor ve öğrenmeyi hayatlarının bir parçası haline getiriyoruz.”

“Yeni nesil eserlere ilgi var”

Zafer Çavdar, Müşteri Deneyimi Gelişim Programı kapsamında satışı, benzersiz müşteri deneyimini, iletişimi ve kariyer geçişini destekleyen teknoloji eğitimlerinin öne çıktığını belirterek, Özde Lider programı ile çevik lider eğitimi, Özde Lider programı ile ise mesleki ve yeterlilik eğitimleri verdiklerini anlattı. İşte Uzman programı.

Çavdar, “Focus programlarımızla ‘RPA’, ‘veri’, ‘yapay zeka’ ve ‘çevik’ alanlarında çok yönlü uzmanlaşma sağlayarak üniversitelerle işbirliği yaparak sertifikalar ve yeni nesil unvan ve rozetler kazandık.” dedi. bilgisini paylaştı.

Çalışanlarının ayrıca “RPA tasarımcısı”, “veri ustası”, “profesyonel koç”, “iç eğitmen”, “ürün sahibi”, “OKR koçu” gibi kariyer geçişlerini destekleyecek yeni nesil unvanlar aldıklarını belirten Çavdar, “2023 yılında tüm bu programlarımıza ek olarak sertifikalı iç koçlarımız ve deneyimli kadromuzla birebir koçluk-mentorluk desteği vererek 400 arkadaşımızın kişisel gelişimine destek oluyoruz” dedi. Koçluk ofisimizin koordinasyonu.” açıklamasında bulundu.

“Öğrenmenin ve gelişimin nabzını tutmaya devam edeceğiz”

Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Çavdar, 2024 yılının gelişim yolculuğuna devam edecekleri bir yıl olacağını belirterek, şunları ekledi:

“Hem organizasyonel hem de bireysel çeviklik için çok yönlü gelişmeye devam edeceğiz. İş ve çalışan gelişimi açısından yeni becerileri desteklemeyi ve mevcut becerileri güçlendirmeyi hedefliyoruz. 2024 yılında etkinlik, oyunlaştırma, e-öğrenme, dijital kütüphaneyi projemiz için kullanacağız. arkadaşlarının mesleki ve gelişim yolculuklarında ilerlemelerini sağlıyor.” “Uygulama atölyeleri, profesyonel toplantılar, podcast’ler, canlı yayın sohbetleri, koçluk ve mentorluk uygulamaları gibi birçok araçla öğrenmenin ve gelişimin nabzını tutmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu