Haber

Xbox patronu Starfield’ın ertelenmesinin doğru karar olduğunu söyledi

Yabancı basına konuşan Xbox işvereni Phil Spencer, bir oyunu çok erken yayınlamanın şirketin daha evvel yaptığı bir yanılgı olduğunu ve bilhassa Starfield‘ın Xbox’a özel olarak piyasaya sürülecek birinci Bethesda oyunu olduğu göz önüne alındığında ertelemenin gerçek karar olduğu açıklandı.

PHIL SPENCER, STARFIELD HAKKINDA KONUŞTU

Starfield‘ın çıkış tarihinin ertelenmesinin ardından Phil Spencer, “Oyunları çok erken göndermeyi deneyimliyoruz. Ancak geriye dönüp baktığınızda, Starfield gibi bir oyuna baktığınızda – takımdan yeni IP’ye çok uzun ve çok fazla yatırım aldı – kadroya, inşa etmeleri gerektiğini düşündükleri oyunu inşa etmeleri için vakit verme kararı yapılacak hakikat şey.” sözlerine yer verdi.

Açıklamasının devamında, “ZeniMax’in takıma gelmesiyle ilk büyük Xbox oyunlarımız olan Starfield ve Redfall, sadece bu takımların Xbox’tan alabilecekleri takviyeye sahip olduklarını hissettiklerinden emin olmak istedim. Tahminen de öbür gelir akışlarına ve yardımcı olabilecek öbür şeylere sahip daha büyük bir tertibin kesimi olmanın yararlarından kimilerini hissedebilirsiniz.”

Starfield, 11 Kasım’daki ilk çıkış tarihinin ardından 2023’ün birinci yarısına ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu