Haber

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Kurt, NEVÜ’yü ziyaret etti

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ile bir ortaya geldi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Kurt, rektör Aktekin’i makamında ziyaret etti.

NEVÜ ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında geçen yıl imzalanan protokol gereği, üniversitelerinde her ay düzenli olarak tiyatro gösterileri sahnelendiğini belirten Aktekin, Kurt’a teşekkür etti.

Üniversite olarak, kentin sosyo-kültürel açıdan gelişimine katkı sunmak emeliyle çeşitli projeler hayata geçirdiklerini lisana getiren Aktekin, “Öğrencilerimizin alanlarının dışında da kendilerini geliştirecek her türlü sosyo-kültürel faaliyetleri destekliyoruz. Nevşehirli hemşerilerimize önemli bir kültür hizmeti sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlamda, üniversitemizde gerçekleştirdiğiniz bu önemli kültür faaliyetiniz için şahsınız başta olmak üzere bütün Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü personeline çok teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Kurt ise NEVÜ’deki şov salonunun memleketler arası kalite standartlarında olmasının memnuniyet verici olduğunu söz ederek, “NEVÜ öğrencileri, personeli ve Nevşehir halkına kültür hizmeti sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gerek etkinlik gerçekleştiren sanatçılarımızın ağırlanması, gerekse etkinliklerini gerçekleştirmeleri sürecinde NEVÜ yetkililerinin büyük desteklerini görmekteyiz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu