Ekonomi

Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı başvurusu için son 3 gün

Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı (T3 Vakfı) tarafından düzenlenen, toplam 4 bin öğrenciye burs takviyesi verilecek Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı’na başvurular 27 Kasım’da sona erecek.

T3 Vakfı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı kapsamında Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentor Burs Programı ve Eğitim Takviyesi Burs Programı olmak üzere 3 farklı dayanak programı ile ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanacak.

Türkiye genelinde ortaokul, lise yahut üniversitede tahsil gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Takviyesi Burs Programı ile 2 bin 900 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1.000 TL burs dayanağı sunulacak. Gereksinim sahibi öğrencilere eğitim dayanağı sağlanması ve daha fazla gencin vakıf projelerine dahil edilmesi amaçlanan programın içeriğinde akran eğitimleri, vilayetlerdeki ağların güçlendirilmesine yönelik vakıf tanıtım buluşmaları, T3 Vakfı’nın tüm illerdeki sorumluları ile birebir çalışma fırsatı yer alıyor. Eğitim Desteği Burs Programı için oluşturulan başvuru https://www.t3kys.com/tr/program/apply/2777/0/0 adresinden yapılabiliyor.

T3 Vakfı tarafından hayata geçirilen DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik ve yarışlar için desteklenen kadrolara mentorluk yapma imkanı da sunulan Eğitmen-Mentor Burs Programı ile iştirakçilerin uzman oldukları alanlarda gelişmelerine katkı sağlanıyor. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik, kadrolara mentorluk yapma ve psikososyal gelişimlerini takip etme imkanı sunularak öğrenciler ortasında besleyici bir döngü oluşturulması hede?enen Eğitmen-Mentor Burs Programı’na lisans ve lisansüstü öğrenciler müracaat yapabiliyor. 1.000 şahsa 10 ay boyunca 1.600 TL burs dayanağı sağlanacak programa müracaat https://www.t3kys.com/tr/program/apply/2877/0/0 adresinden gerçekleştirilebiliyor.

İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile iştirakçilere sağlanan özel eğitim imkanları sayesinde ferdî, akademik ve meslek gelişimlerine katkı sunuluyor. Başta TEKNOFEST olmak üzere T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 1.600 TL burs takviyesi verilecek. Yükselen Yıldız Burs Programı’na müracaat https://www.t3kys.com/tr/program/apply/2776/0/0 adresinden yapılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu