Ekonomi

Wells Fargo, anlaşmalardaki durgunluğun ortasında işten çıkarmalara başladı

NEW YORK – Wells Fargo& Co (NYSE: WFC ) kurumsal ve yatırım bankacılığı segmentinde genel müdürlerden alt kademe çalışanlara kadar 40-50 çalışanı etkileyen işten çıkarmalara başladı. Bu hamle, bankanın operasyonlarını düzene koymaya ve maliyetleri daha aktif bir şekilde yönetmeye çalışması nedeniyle anlaşma yapma faaliyetlerinde uzun vadeli bir düşüşe yanıt olarak geldi.

Bugün şirket Goldman Sachs’tır (NYSE:GS), Morgan Stanley(NYSE:NYSE: HANIM), Deutsche Bank (NYSE:NYSE: Veritabanı), JPMorgan Chase (NYSE:NYSE: JPM İşten çıkarmaların, ) ve Truist Financial (NYSE:TFC) gibi diğer finans devleri tarafından alınan emsal önlemleri yansıtan daha geniş bir maliyet düşürme stratejisinin parçası olduğunu doğruladı. Bu şirketlerin tümü, birleşme ve satın almalardaki yavaşlamaya tepki olarak iş gücünü azaltıyor.

Bu değişiklikleri açıklayan dahili notta, kesinti ihtiyacına rağmen bankanın kurumsal ve yatırım bankacılığı faaliyetlerine olan bağlılığı vurgulandı. Wells Fargo güçlü bir yetenek havuzuna sahiptir ve bu sektördeki stratejik hedeflerine ulaşmaya kararlıdır.

Ayrıca Wells Fargo’da yaklaşık 18 yıldır görev yapan deneyimli sermaye piyasası bankacısı Lear Beyer’in de ayrılacağı kamuoyuna duyuruldu. Bir sözcü Beyer’in ayrıldığını doğrularken, firmadan ayrılma kararı hakkında başka bir yorumda bulunmadı.

Wells Fargo’nun kesintisi, Wall Street’in en büyük beş bankasının yatırım bankacılığı fiyatlarında art arda yedi çeyrek düşüş yaşamasının ardından geldi. Bu eğilim, pandemi döneminde artan birleşme ve satın alma faaliyetlerine kıyasla önemli bir değişime işaret ediyor. Sonuç olarak, bir tazminat danışmanlık şirketi olan Johnson Associates Inc. Birleşme danışmanlarının ödemelerinin 2023 yılında %25 oranında azalabileceği öngörülüyor.

Wells Fargo, 30 Eylül itibarıyla bir önceki yıla göre işgücü sayısında azalma yaşandığını, toplam istihdamın ise yüzde 5 azalarak 227 bin 363 kişiye gerilediğini bildirdi. Bu düşüş, finansal kuruluşların değişen piyasa koşullarına uyum sağlaması nedeniyle segmentteki daha büyük zorlukların göstergesidir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu