Haber

Kayseri Erciyes Londra’da tanıtıldı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
WTM Londra fuarında kış turizmi alanında Türkiye’yi temsil eden tek kayak merkezi olan Erciyes, dünyanın ikinci büyük turizm fuarı World Travel Market (WTM) Londra’da turizm profesyonelleriyle buluştu.

(WTM) Dünyanın en değerli turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen ve turizm sektörüne ayna tutan World Travel Market Londra Uluslararası Turizm Fuarı, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlendi.

Seyahat sektörünün en etkili turizm buluşması WTM Londra’ya 184’ten fazla ülke ve 40 binden fazla turizm profesyoneli katılırken, Türkiye’nin en gelişmiş kayak merkezi Erciyes de Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla yerini aldı.

Kayseri ve Erciyes’in zengin turizm potansiyeli, Erciyes Master Planı ile yapılan yatırımlar, son teknolojiyle donatılmış tesisleri, 112 km pisti, dünyanın her yerinden kolay ulaşımı, Kapadokya’ya yakınlığı gibi hususlar önem taşımaktadır.

ERCİYES STANDINA İLGİ BÜYÜK OLDU

İş hacmi açısından dünyanın en verimli turizm fuarı olarak kabul edilen Dünya Seyahat Pazarı’nda Erciyes standı yoğun ilgi gördü. Kayseri Erciyes A.Ş. Genel Müdür Zafer Akşehirlioğlu, standı ziyaret eden profesyonellere Erciyes’teki tesis ve turizm faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Fuara yoğun bir katılımın olduğunu belirten Zafer Akşehirlioğlu, “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, özellikle şehrimizin ve Erciyes’in tanıtımı konusunda ulusal ve uluslararası tanıtımlara hassasiyet gösteriyor. Bu bağlamda turizm zenginliğimizi her platformda anlatmaya çalışıyoruz. Rusya, Ukrayna, Polonya, Belarus ve Çek Cumhuriyeti’nin ardından İngiltere pazarında da girişimlerimiz hızlandı. Londra’da dünyanın dört bir yanından gelen medikal operatörler, acenteler ve turizm profesyonelleri Erciyes’e yoğun ilgi gösterdi. Standımızı ziyaret eden turizm temsilcilerine Erciyes Kayak Merkezi’nde sunulan fırsatlar, turizm faaliyetleri ve olanaklar hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Gördüğümüz ilgiden son derece memnun kaldık dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu